Serie A. Agent Wojciecha Szczęsnego: Przedłużenie kontraktu Buffona to dla nas żaden kłopot

Gianluigi Buffon poważnie rozważał zakończenie kariery po sezonie 2017/18. Ostatnio jednak zmienił zdanie i zamierza grać dłużej. Jonathan Barnett, reprezentujący interesy Wojciecha Szczęsnego, twierdzi, że nie ma to jednak wpływu na przyszłość Polaka.

- Wojtek pokochał Juventus i fanów Starej Damy. Nawiązał też niesamowitą więź z Gianluigim Buffonem. Jeśli Juve przedłuży kontrakt z Gigim, to dla nas żaden kłopot. Wiemy, że klubowi zależy na Wojtku. Juventus dokonał świetnej transakcji kupując go w tak niskiej cenie [około 15 mln euro-red]. Wiedzieli przed innymi, że Szczęsny zostanie jednym z najlepszych bramkarzy na świecie - mówi Barnett cytowany przez portal football-italia.net.

W podobnym tonie wypowiadał się Szczęsny:

- Przychodząc do Turynu, wiedziałem, że to może być ostatni rok bądź ostatnie dwa lata w karierze Buffona. Powiedziałem sobie wtedy, że treningi z legendą włoskiej piłki, to doświadczenie, które może zdarzyć się tylko raz w życiu - przyznał Polak cytowany przez portal repubblica.it.

27-letni bramkarz zaznaczył, że nie chce, żeby Buffon zakończył karierę w tym sezonie. - Praca z nim to coś fantastycznego i mam nadzieję, że tak samo będzie w przyszłym roku. Spodziewałem się, że to wielki bramkarz. Ale jako człowiek jest jeszcze lepszy. To prawdziwy lider zespołu i przyjaciel dla każdego. Jest kimś, kogo każdy kocha. On pomaga wszystkim, jest naprawdę wielką osobą - zakończył Szczęsny.

W obecnych rozgrywkach Serie A Włoch i Polak rozegrali tyle samo meczów, obaj po dwanaście. Juventus jest drugi w tabeli i traci punkt do Napoli.

Więcej o: