1
Atalanta
Skład: Berisha - Toloi (79. Orsolini), Caldara, Masiello - Hateboer, Cristante, Freuler, Spinazzola (61. Gosens) - Cornelius, Ilicić (75. Haas), Gomez
Napoli
Bramki: Mertens (65.) Kartki: Rui, Callejon - żółta. Skład: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui - Allan, Jorginho, Zieliński (86. Rog) - Callejon (90. Maggio), Mertens, Insigne (74. Hamsik)
Lider Serie A - Napoli skromnie, bo 1:0 wygrało z nieźle spisującą się ostatnio Atalantą. 86 minut na wyjeździe w Bergamo rozegrał Piotr Zieliński. Polak w trudnym meczu wypadł jednak przeciętnie.

Trener Napoli Maurizio Sarri po raz ósmy w sezonie zdecydował się na wystawienie Zielińskiego w podstawowym składzie. Wyjazdowe spotkanie, z grającą ostatnio bardzo dobrze Atalantą (4 wygrane w 5 meczach) okazało się dla lidera Serie A trudną przeprawą. Napoli w styczniu przegrało nawet z tym rywalem w Pucharze Włoch. Grało jednak wtedy w rezerwowym składzie. Wsparcie w lidze od pierwszych minut Driesem Mertensem czy Lorenzo Insigne, przynajmniej w pierwszej połowie niewiele dawało.

Zieliński bez błysku

Napoli nie pomógł Zieliński. Polak właściwie niczym specjalnym się nie wyróżnił. W pierwszych minutach wybijał za linię końcową jak się wydawało prostą piłkę, potem dał odebrać sobie futbolówkę w środku pola. Drugą połowę rozpoczął bardzo niecelnym strzałem tuż zza linii pola karnego i dośrodkowaniem futbolówki wprost na głowy rywali. Maurizio Sarri zmienił go w 86 minucie. Wprowadzony za niego Marco Rog szybko wypracował sobie znakomitą okazję, ale gola ostatecznie nie strzelił. Z dobrymi strzałami był w Bergamo spory problem.W pierwszej połowie celnych nie było wcale.

Jedna akcja

Napoli przez niemal godzinę grało bez pomysłu. Mertens skupiał się, by naciągnąć arbitra na faule w okolicach pola karnego Atalanty. Insigne gubił się gdy był w nim przy piłce.

Dobrą i zaskakującą akcję gości oglądaliśmy dopiero w 65 minucie. Mertens dostał dobre, długie podanie od Jose Callejona. Na pełnej szybkości z kilkunastu metrów uderzył w górną cześć bramki. W ten sposób strzelił swojego 11 gola w sezonie. Jak się okazało jedynego w tym meczu. Napoli wygrało skromnie 1:0 i pozostanie liderem Serie A.