Serie A. Gol Dawida Kownackiego po asyście Karola Linettego

Benevento niespodziewanie pokonało Sampdorię 3-2 w meczu 20. kolejki Serie A. Bramkę dla gości zdobył Dawid Kownacki po asyście Karola Linettego.

Jeszcze po 18 meczach Benevento miało zaledwie jeden punkt na koncie. Jednak tydzień temu pokonało 1-0 Chievo, a teraz sensacyjnie wygrało z Sampdorią po dwóch golach Massimo Cody i jednym trafieniu Enrico Brignoli.

Goście objęli prowadzenie po golu Gianluki Caprariego, a drugiego w 94. minucie Dawid Kownacki po asyście Karola Linettego. Napastnik - pojawił się na boisku w 67. minucie, Linetty wszedł siedem minut wcześniej - poradził sobie z obrońcami w polu karnym i pokonał bramkarza strzałem z ostrego kąta.

Dla Kownackiego to był 10. mecz w Serie A w tym sezonie. Strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę, choć spędził na boisku zaledwie 146 minut. W Pucharze Włoch w dwóch meczach strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę, choć zagrał zaledwie 111 minut.

Łącznie w Sampdorii Polak rozegrał 12 spotkań - spędził na boisku 256 minut, strzelił sześć goli i zaliczył dwie asysty. To oznacza, że ma udział w golu co 32 minuty!

Benevento nadal zajmuje 20. miejsce w tabeli - 7 pkt - , ale do bezpiecznej strefy ma już "tylko" osiem punktów straty. Sampdoria jest 6. z 30 pkt.