Puchar Włoch. SSC Napoli przegrywa z Atalantą Bergamo. 90 minut Piotra Zielińskiego

Bez goli w pierwszej połowie, trzy w drugiej. Dwa dla Atalanty Bergamo, jeden dla SSC Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego (rozegrał cały mecz) przegrała ćwierćfinałowe spotkanie i odpadła z Pucharu Włoch.

To nie był mecz, który dobrze się oglądało. A na pewno nie w pierwszej połowie, w której obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji. Lepsze wrażenie sprawiała Atalanta, która z każdą minutą grała coraz odważniej.

Aż w końcu niemal całkowicie przejęła kontrolę.

Po przerwie goście szybko strzelili gola (w 50. minucie trafił Timothy Castagne), na którego piłkarze Napoli odpowiedzieć nie potrafili. Dopiero po drugiej bramce dla Atalanty (81. minuta, Alejandro Gomez) zabrali się za odrabianie strat, ale trafienie Driesa Mertensa (84. minuta), to wszystko, na co było ich stać.

Od pierwszej do ostatniej minuty w barwach Napoli grał Piotr Zieliński. Polski pomocnik niczym specjalnym się nie wyróżnił. Zresztą tak samo, jak jego koledzy z drużyny, którzy zasłużenie odpadli z Pucharu Włoch.

Dotychczas miejsca w półfinale wywalczyły AC Milan oraz Lazio. W ostatniej ćwierćfinałowej parze Juventus podejmie Torino. To spotkanie wyłoni rywala Atalanty.

Więcej o: