Puchar Włoch. Napoli gra dalej. 90 minut Piotra Zielińskiego i Pawła Bochniewicza

Słaba pierwsza połowa, niewiele lepsza druga. I 90 minut gry Piotra Zielińskiego, pomocnika Napoli, które we wtorek pokonało 1:0 Udinese z Pawłem Bochniewiczem w składzie i awansowało do ćwierćfinału Pucharu Włoch.
Napoli
Bramki: Insigne (71.) Skład: Sepe - Maggio, Maksimović, Koulibaly, Hysaj - Rog, Jorginho, Zieliński - Ounas (76. Allan), Callejón (58. Mertens), Giaccherini (58. Insigne).
Udinese
Skład: Scuffet - Bochniewicz, Danilo, Nuytinck - Larsen, Balić, Hallfredsson, Jankto (46. De Paul), Pezzella (70. Widmer) - Matos (79. Lasagna), Bajić.

Napoli, jako lider Serie A, nie wyobrażało sobie innego scenariusza niż awans do ćwierćfinału. Ale to wcale nie musiało się tak skończyć. W pierwszej połowie może było częściej przy piłce (68 proc.), może więcej strzelało (6 - 2), ale nie potrafiło tego udokumentować bramką.

Zieliński łącznie przez cztery lata był zawodnikiem Udinese. To właśnie tam stawiał pierwsze kroki w dorosłej piłce. We wtorek przeciwko swojemu byłemu klubowi nie rozegrał jednak najlepszego spotkania. Przed przerwą lepiej od niego prezentował się Bochniewicz; 21-letni stoper Udinese, który dobrze powstrzymywał nie tylko Zielińskiego, ale też jego kolegów z zespołu.

Ale drużyna Napoli miała przewagę. Gniotła, gniotła i w końcu zgniotła. W 71. minucie gola na wagę awansu do ćwierćfinału strzelił Lorenzo Insigne. Kolejnym rywalem w drodze do finału będzie Atalanta albo Sassuolo. Obie drużyny zagrają ze sobą w środę o godz. 15.