Serie A. Napoli pokonało Bolonię, kolejny gol Piotra Zielińskiego

Bologna przegrała u siebie 0-3 z Napoli w meczu trzeciej kolejki Serie A. Drugiego gola w tym sezonie strzelił Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik nie zagrał w tym spotkaniu.

Spotkanie od początku toczyło się w bardzo dobrym tempie. Napoli miało jednak problemy - gospodarze zaczęli ten mecz bardzo odważnie. Simone Verdi groźnie uderzył z rzutu wolnego, a Pepe Reina sparował piłkę na poprzeczkę. W 19. minucie Adam Masina strzelił gola, ale był na ewidentnym spalonym.

Napoli coraz bardziej biło głową w mur, dlatego w 62. minucie Piotr Zieliński zmienił Marka Hamsika. Już cztery minuty później podopieczni Maurizio Sarriego prowadzili. Lorenzo Insigne dośrodkował idealnie na głowę Jose Callejona, który pokonał Antonio Mirante strzelając gola w typowy dla siebie sposób - zamykając akcję z prawej strony.

Na siedem minut przed końcem wynik podwyższył Dries Mertens. Odebrał piłkę Erickowi Pulgarowi, po czym pognał na bramkę rywala i posłał piłkę między nogami bramkarza. Pięć minut później gola strzelił Zieliński - musiał wpakować piłkę do pustej bramki po cudownej kombinacyjnej akcji Napoli. Polak strzelił gola również w poprzedniej kolejce z Atalantą (3-1).

Tym trafieniem nieco zmartwił się Kamil Glik. - Jeszcze 5 i wyrówna nasz rekord - napisał na Twitterze oznaczając Zbigniewa Bońka. Ci dwaj piłkarze są obecnie najlepszymi polskimi strzelcami w Serie A, w swoich najlepszych sezonach zdobywali po siedem bramek.

Napoli zajmuje 2. miejsce w tabeli. Ma komplet dziewięciu punktów, ale minimalnie gorszy bilans bramkowy - o jednego gola mniej strzelonego. Komplet oczek ma również trzeci Inter Mediolan. Bologna jest za to 9., ma 4 pkt.