Serie A. Patrick Schick w Romie. Wzrosną szanse Kownackiego?

AS Roma pobiła swój rekord transferowy i wydała aż 42 mln euro na Patricka Schicka. Odejście Czecha z Sampdorii Genua może sprawić, że więcej czasu na boisku otrzyma Dawid Kownacki.

Jeszcze w czerwcu wydawało się, że Schick trafi do Juventusu. Mistrzowie Włoch dogadali się z Sampdorią, a kwota transferu miała wynieść 25 mln euro.

Nieoczekiwanie jednak napastnik nie przeszedł pomyślnie testów medycznych. Wedle Juventusu, przyczyną miało być chore serce piłkarza.

Włoskie media twierdziły, że Czech wcale nie potrzebuje poważnego zabiegu kardiologicznego, a jego karierze nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Znany włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio, napisał, że to tylko stan zapalny, na którego wyleczenie potrzeba około miesiąca odpoczynku od treningów. Podobno celem Juventusu miało być jedynie zbicie ceny za napastnika.

Wtedy wkroczyła Roma, która zapłaciła aż 42 mln euro. Schick podpisał 5-letni kontrakt.

Czech był rewelacją Serie A w sezonie 2016/17. W 32 meczach uzbierał 11 goli i 5 asyst, choć tylko 15 spotkań rozpoczął od pierwszej minuty! Pavel Nedved, zdobywca Złotej Piłki z 2003 roku i obecny wiceprezes Juventusu, porównał swojego rodaka do Zlatana Ibrahimovicia. - To ten sam typ napastnika. Świetnie wyszkolony, szybki i wysoki - stwierdził Nedved.

Co z Kownackim?

Lech Poznań sprzedał Polaka za 4 mln euro do Sampdorii. Jednak wyżej w hierarchii trenera, Marco Giampaolo, są: 34-letni Fabio Quagliarellą i dziesięć lat od niego młodszy Gianluca Caprari. Ten drugi, również trafił latem do Genui. Sampdoria zapłaciła Interowi za niego aż 10,5 mln euro. 

Kownacki wciąż czeka na debiut w Serie A.

Więcej o: