Serie A. Trener Atalanty docenił Piotra Zielińskiego

- Gol Zielińskiego odmienił losy meczu - stwierdził Gian Piero Gasperini, trener Atalanty po porażce 1-3 z Napoli. Pod wrażeniem gry Polaka są włoskie media.

Atalanta prowadziła do przerwy 1-0 po golu Bryana Cristante, ale na początku drugiej połowy wynik meczu wyrównał Zieliński dzięki pięknemu uderzeniu z dystansu. - Ten gol odmienił losy meczu. Gdy pojawiło się trochę więcej przestrzeni, Napoli było niemal nie do zatrzymania. Sprawiliśmy im jednak sporo problemów, więcej niż inne zespoły - stwierdził Gasperini.

Zieliński dostał wysoką notę 7 od neapolitańskiego "Il Mattino". Dziennik ten zauważył, że Polak miał słaby początek spotkania i nie umiał odnaleźć się na boisku, ale wszystko odmieniło cudowne uderzenie na 1-1. Był głównym rozgrywająym gdy Allan zmienił Marka Hamsika, ale w 74. minucie Zielińskiego zmienił Marko Rog, który potem strzelił gola na 3-1.

Za to "Tuttomercatoweb" nazwało Zielińskiego najlepszym piłkarzem Napoli - również dostał ocenę 7, tak samo jak i od "La Gazzetty dello Sport" czy "La Repubbliki", która nazwała jego gola "diamentem". "GdS" stwierdziło, że "Atalanta była znakomita w pierwszej połowie, ale polskie arcydzieło i belgijska sztuka sprawiły, że Napoli wróciło do gry".

Najwyższą ocenę - 7,5 - Zieliński dostał od włoskiego Eurosportu. To jemu przypisano odmienienie losów spotkania, to po jego golu Napoli odblokowało się i pokazało pełnię swojego potencjału ofensywnego.

Napoli wygrało dwa pierwsze mecze Serie A i ma 6 pkt - tak samo jak i Juventus, Milan, Sampdoria i Inter.