Transfery. Bonucci porzuci Juventus dla Milanu?

40 milionów euro będzie musiał zapłacić AC Milan, jeśli będzie chciał "wyciągnąć" z Juventusu Turyn Leonardo Bonucciego. 30-letni po siedmiu latach chce zmienić klub.

Bonucci uchodzi za jednego z najlepszych obrońców świata, siedem razy zdobywał mistrzostwo Włoch, trzy razy Puchar Włoch i dwa razy grał w finale Ligi Mistrzów (w 2015 roku Juventus przegrał z Barceloną, w 2017 roku z Realem Madryt). Wystąpił też w 70 meczach reprezentacji Włoch.

Piłkarz nie potrafi się jednak porozumieć z trenerem Juventusu Massimiliano Allegrim, dochodziło nawet do ostrych sprzeczek w trakcie meczów. Piłkarz ma ważną umowę z turyńskim klubem do czerwca 2021 roku, ale zaczął nalegać na transfer. Z Milanem rozmawiał już w sprawie indywidualnych warunków kontraktów, teraz trwają negocjacje klubów.

Mówi się, że Milan za 30-letniego obrońcę będzie musiał zapłacić aż 40 mln euro. Byłaby to kolejna wielka inwestycja nowych chińskich właścicieli klubu. Do tej pory wydali oni już przeszło 100 mln euro na nowych piłkarzy. Od tego sezonu w Milanie zagrają m.in. Andre Silva (Porto), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg), Hakan Calhangolu (Bayer) czy Andrea Conti (Atalanta).

Włoskie media spodziewają się, że transfer dojdzie do skutku do końca tygodnia.

Więcej o: