Serie A. Niesamowita walka o wicemistrzostwo W這ch. Roma lepsza od Napoli

Diego Perotti w 90. minucie meczu z Geno (3:2) uratowa Romie wicemistrzostwo W這ch. Do ko鎍a o drugie miejsce w lidze walczy這 Napoli, kt鏎e pokona這 Sampdori 4:2.

Przed ostatni kolejk w這skiej Serie A Napoli do wicemistrzostwa W這ch potrzebowa這 zwyci瘰twa z Sampdori i potkni璚ia Romy graj帷ej z Geno.

Ze swojego zadania Napoli wywi您a這 si z nawi您k. Po nudnym pocz徠ku dru篡na Piotra Zieli雟kiego i Arkadiusza Milika na kilka minut przed przerw zada豉 dwa zab鎩cze ciosy. Najpierw gola zdoby Dries Mertens, a potem Lorenzo Insignie.

W drugiej po這wie strzelania rozpocz掖 Marek Hamsik. Sampdoria zdo豉豉 odpowiedzie minut p騧niej, ale z逝dze gospodarzy pozbawi Callejon pi瘯nym strza貫m z powietrza. W ko鎍闚ce wynik meczu na 4:2 ustali Alvarez.

67 minut rozegra Piotr Zieli雟ki. Arkadiusz Milik przesiedzia mecz na 豉wce rezerwowych.

Szcz瘰ny uratowany

Wi璚ej emocji by這 w Rzymie, gdzie Roma od pocz徠ku sama komplikowa豉 sobie sprawy. W 3. minucie go軼iom prowadzenie da Pellegri. Chwil p騧niej wyr闚na kr鏊 strzelc闚 Serie A, Edin D瞠ko.

Na kwadrans przed ko鎍em trafi De Rossi, i gdy wydawa這 si, 瞠 Roma zmierza po wicemistrzostwo b陰d pope軟i Wojciech Szcz瘰ny. Polak 幢e wyszed do do鈔odkowanej pi趾i, co wykorzysta Lazovi. Na szcz窷cie dla Szcz瘰nego w ostatniej minucie bramk zdoby Diego Perotti. Roma wygra豉 3:2 i zosta豉 wicemistrzem W這ch.

Ostatni mecz w karierze w barwach AS Romy rozegra Francesco Totti.