Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Zieliński podbija Neapol! Co za artykuł we włoskich mediach

- Reprezentant Polski ma wielkie umiejętności techniczne, drybling i przegląd pola. Robi różnicę i potrafi wykorzystać wolne przestrzenie na boisku. Jest też bardzo uniwersalny. To jeden z klejnotów Napoli - napisał o Piotrze Zielińskim Roberto Ventre, dziennikarz z neapolitańskiej gazety "Il Mattino".

Nie zawsze gra w wyjściowym składzie. Nie zawsze strzela i asystuje, ale Neapol już go kocha. Piotr Zieliński wykorzystuje każdą minutę i udowadnia, że transfer do Napoli napędza jego rozwój. - Wydanie za niego 15 mln euro było świetnym posunięciem. Maurizio Sarri często mówił, że Polak może grać na najwyższym poziomie i widzi w nim lidera zespołu. Teraz można przyznać mu rację - napisał Roberto Ventere na łamach "Il Mattino".

Artykuł na temat Polak, to efekt świetnego meczu Napoli w Turynie. Zespół Maurizio Sarriego rozbił Torino 5:0, a jednego z goli strzelił Zieliński. To szósty gol reprezentanta Polski w barwach neapolitańskiego klubu. Były piłkarz Udinese ma również siedem asyst, a wszystko w 45 meczach.

- Ma wielkie umiejętności techniczne, drybling i przegląd pola. . Robi różnicę i potrafi wykorzystać wolne przestrzenie na boisku. Jest też bardzo uniwersalny. To jeden z klejnotów Napoli. Obserwują go największe kluby z Premier League i Real Madryt, ale Sarri chce na nim budować drużynę na całe lata - analizuje sytuację Zielińskiego dziennik "Il Mattino".