Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik zastąpi największą gwiazdę Borussii Dortmund? Jest zainteresowanie

Arkadiusz Milik może zastąpić w Borussii Dortmund Pierra Emericka-Aubameyanga, najlepszego strzelca BVB, który po sezonie ma opuścić drużynę wicemistrza Niemiec - poinformował "Bild".

Reprezentant Polski stracił miejsce w podstawowym składzie Napoli po ciężkiej kontuzji kolana, której doznał w meczu reprezentacji Polski z Danią. Początek we Włoszech miał jednak świetny. W całym sezonie zagrał w 22 spotkaniach, strzelił osiem goli i miał jedną asystę.

Wielki potencjał w polskim napastniku zauważyła Borussia Dortmund, która chciałaby wykupić Milika z Neapolu. Łatwo nie będzie. 23-latek przeszedł do włoskiego klubu latem ubiegłego roku, a Ajax Amsterdam zarobił na nim 32 miliony euro.

Wysokie żądania Napoli mogą zostać spełnione tylko i wyłącznie, kiedy z Dortmundu odejdzie Pierre Emerick Aubameyang. Największa gwiazda drużyny Thomasa Tuchela szykuje się do odejścia z Niemiec, a jego następcą miałby zostać Milik.

Wśród potencjalnych następców reprezentanta Gabonu wymienia się również Kaspera Dolberga z Ajaksu i Sandro Ramireza z Malagi.