Serie A. Kibice Napoli nie zgotowali miłego powitania Gonzalo Higuainowi [WIDEO]

Powrót Gonzalo Higuaina do Neapolu był jednym z największych wydarzeń minionego piłkarskiego weekendu. Tak jak można było się spodziewać, Argentyńczyk nie został najmilej przywitany przez kibiców Napoli. Gospodarze zremisowali z Juve 1:1.

Gdy tylko spiker wyczytał jego nazwisko fani zaczęli przeraźliwie gwizdać, co zostało zarejestrowane na poniższym wideo.

 

Co ciekawe, fani podczas meczu pokazywali znaki z numerem "71". Co oznacza ta liczba? Na ten temat pojawiło się kilka teorii. Według jednej z nich wiadomość miała brzmieć "byłeś naszym numerem 1, teraz jesteś numerem 71". Podczas pobytu w Neapolu Higuain strzelił 71 goli w 104 meczach, ale trudno podejrzewać, by fani chcieli dziękować Argentyńczykowi, którego określają mianem zdrajcy.

Najbardziej prawdopodobne wydaje się wytłumaczenie zaprezentowane przez "La Repubblikę". Według niej liczba 71 oznacza kogoś nieuczciwego i nieszczerego wg "La smorfia napoletana", popularnego włoskiego sennika, którego niektórzy używają do wytypowania numerów Lotto. Po włosku brzmi to jednak dosadniej: "człowiek pełen gówna".

Co ciekawe, w pierwszym meczu ligowym pomiędzy Juventusem a Napoli Higuain strzelił zwycięskiego gola w 71. minucie.

Higuain to bohater jednego z najbardziej sensacyjnych transferów ostatnich lat. Neapol to szalone miasto, gdzie kibice traktują gwiazdy Napoli jak bogów, ale jeszcze łatwiej im podpaść. A Higuain zrobił wiele, by zdradzić ich zaufanie. Po genialnym sezonie, w którym pobił strzelecki rekord Serie A - 36 goli w 35 meczach! - zdecydował się na transfer do Juventusu, najgroźniejszego rywala, za 90 mln euro. Czytaj więcej >>

Zobacz wideo