Serie A. "Sky Sport": AS Roma nie wykupi Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu

AS Roma nie wykupi Wojciecha Szczęsnego, który po sezonie wróci do Arsenalu - informuje "Sky Sport".

To nie tak, że Roma nie chce Szczęsnego. Polak znajduje się w tym sezonie w znakomitej formie i jest jednym z najlepszych bramkarzy we włoskiej Serie A. Problemem jest jednak jego klauzula wykupu, która wynosi aż 16 mln euro. Dla Romy to za duża kwota, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rezerwowym jest reprezentant Brazylii Alisson, a po sezonie z wypożyczenia z Empoli wróci Łukasz Skorupski (który również świetnie gra w tym sezonie).

Zobacz wideo

Z usług Szczęsnego może chętnie skorzystać Arsenal. 35-letni Petr Cech jest krytykowany za swoje ostatnie występy, przez co Szczęsny mógłby nawiązać z nim walkę o miejsce między słupkami. Numerem dwa jest obecnie Kolumbijczyk David Ospina.

W tym sezonie Szczęsny zachował aż 11 czystych kont w Serie A. W czołowych 5 ligach europejskich lepszy od niego jest tylko Thibaut Courtois (13), a Skorupski nieznacznie ustępuje bramkarzowi Romy (10).

Najlepsze interwencje Szczęsnego

Oficjalny profil Facebookowy AS Roma pochwalił się kompilacją najlepszych parad bramkarskich Wojciecha Szczęsnego w sezonie 2016/17. Najlepszych jak dotąd, bo, oczywiście, nikt nie ma wątpliwości, że jeszcze sporo znakomitych interwencji Polaka przed nami! CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o: