Serie A. "Il Mattino": Liverpool, Chelsea i Real Madryt interesują się Piotrem Zielińskim. Ogromna klauzula odejścia

Znakomite występy Piotra Zielińskiego w Napoli sprawiły, że Polakiem ponownie zainteresował się Liverpool - pisze neapolitański dziennik "Il Mattino", które informuje również o zainteresowaniu Chelsea oraz Realu Madryt.

Zieliński latem trafił do Napoli z Udinese za ok. 15 mln euro. 22-latek zagrał już w 29 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i strzelił trzy gole oraz zaliczył sześć asyst. - Jest wspaniały! Jakość, siła, przyspieszenie. On po prostu niszczy rywali. Boje się, że mój zespół może go stracić. Są zespoły które mogą wyłożyć za niego ogromne pieniądze - powiedział po ostatnim spotkaniu z Bologną (7-1) trener Maurizio Sarri.

Jak podają włoskie media klauzula odejścia Zielińskiego wynosi 70 mln euro. "Il Mattino" pisze, że nawet tak wysoka kwota nie odstrasza klubów zainteresowanych młodym Polakiem. Był on bliski przejścia do Liverpoolu już zimą oraz latem 2016 roku, ale Udinese wolało sprzedać go do Napoli. Co ciekawe, Zieliński jest prywatnie kibicem Realu Madryt - ten zespół będzie rywalem Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo

Najbardziej wartościowi piłkarze w Europie. Najwyżej Neymar, ale są też Lewandowski i Zieliński

Więcej o: