Serie A. Szczęsny i Skorupski z najlepszymi ocenami wśród bramkarzy!

Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski są najlepszymi bramkarzami Serie A - wynika z ocen "La Gazzetty dello Sport".

Największy włoski dziennik sportowy przyznaje swoje noty wszystkim piłkarzom po każdym meczu. Szczęsny może pochwalić się średnią 6,50 a Skorupski 6,38 - wyprzedza trzeciego Gianluigiego Donnarummę z Milanu o 0,01.

Szczęsny bardzo dobrze radzi sobie w Romie, dokąd jest wypożyczony na drugim sezon z Arsenalu. W 20 występach zachował 7 czystych kont i puścił tylko 13 bramek. Nie daje szans sprowadzonemu za 8 mln euro Alissonowi, który gra w Lidze Europy. Postawa Polaka jest na tyle zadowalająca, że władze wicelidera Serie A chcą go wykupić. Jest jednak jeden problem - to koszt rzędu 16 mln euro. https://www.sport.pl/pilka/1,65080,21226375,serie-a-corriere-dello-sport-as-roma-chce-wykupic-wojciecha.html

Przyszłość Szczęsnego ma ogromny wpływ na dalsze losy Skorupskiego, który jest wypożyczony na drugi sezon do Empoli. Jego klub radzi sobie słabo (17., ostatnie bezpieczne miejsce w lidze), ale Polak jest gwiazdą zespołu i rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Aż siedem razy zachowywał czyste konto. Interesują się nim Torino oraz West Ham United.

Zobacz wideo

Maracana zdewastowana. Stadion-legenda zmienia się w ruinę

Więcej o: