Seria A. Oficjalnie: Arkadiusz Milik może wrócić do treningów z drużyną

Oficjalny profil Napoli na Twitterze poinformował, że Arkadiusz Milik dostał od lekarza zgodę na powrót do treningów z drużyną.

W czwartek odbyła się decydująca kontrola lekarska Arkadiusza Milika, który przechodził rehabilitację po operacji więzadła krzyżowego w lewym kolanie.

O wynikach kontroli lekarskiej w klinice w Rzymie u profesora Pier Paolo Marianiego, który operował Milika w październiku, poinformował klub z Neapolu na twitterze.

Znany ortopeda, obserwujący postęp jego rehabilitacji, podjął po tej kontroli decyzję, że reprezentant Polski może już powrócić do pełnej aktywności. Treningi z piłką rozpoczął już w listopadzie.

Włoskie media zaznaczają, że choć nastąpiło to dość szybko, nie należy oczekiwać natychmiastowego powrotu Milika na boisko. Przynajmniej jednak - zauważa się - jest nadzieja na to, że już wkrótce będzie do dyspozycji trenera. Według komentatorów miałby też miesiąc na przygotowanie się do meczu Napoli z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Jak podkreśliła telewizja Sky, być może jest szansa na to, że Milik zasiądzie chociaż na ławce rezerwowych 21 stycznia w czasie meczu z AC Milan w Serie A.

Polski piłkarz jest zawodnikiem Napoli od lata 2016 roku. Po kilku bardzo udanych występach w Serie A i Lidze Mistrzów został uznany za rewelację włoskiej drużyny.

Polskie miasta chcą zorganizować igrzyska olimpijskie!

Grosicki "karmi" kolegów z Rennes disco polo! Ich reakcja? Jedyna możliwa...

Wielka gwiazda może wrócić do KSW! Dostał propozycję. Co dalej?

Sukces Mourinho! Pozbył się niechcianego piłkarza za dobrą cenę

AS Roma chce wykupić Szczęsnego! Jest jedno duże "ale"

Tak mogłyby wyglądać grupy MŚ 2026! Gra Curacao, a Polska z...

"Kariera Błaszczykowskiego w Bundeslidze jest bliska końca"

Maracana zdewastowana. Stadion-legenda zmienia się w ruinę

Więcej o: