Serie A. Arkadiusz Milik wraca do zdrowia. Polak trenuje już na boisku

Rehabilitacja Arkadiusza Milika przebiega wzorowo. W czwartek reprezentant Polski rozpoczął kolejny etap - trenował na boisku. Jeśli tak dalej pójdzie, to 22-letni napastnik do gry powinien wrócić już w połowie stycznia.

Na początku października, podczas meczu reprezentacji Polski z Danią (3:2), Milik doznał ciężkiej kontuzji kolana. Polak uszkodził więzadło krzyżowe, konieczna była operacja. Kilka dni po zabiegu rozpoczął intensywną rehabilitację, która jak na razie przebiega wzorowo.

Zgodnie z zapowiedziami lekarzy Polak trenuje już na boisku. W czwartek na oficjalnym profilu Napoli w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Milka, który uśmiechnięty biega na boisku w bazie treningowej Castel Volturno, nieopodal Neapolu.

Alfonso De Nicola, szef sztabu medycznego Napoli, już kilka dni temu mówił, że rekonwalescencja Milika powinna potrwać krócej niż wcześniej podawano. - To będzie trzy, trzy i pół miesiąca - zaznaczył lekarz, dodając że 22-latek lada chwila zacznie biegać z piłką i wykonywać ćwiczenia propriocepcji.

Milik latem przeszedł do Napoli z Ajaksu Amsterdam za 32 mln euro. Dobrze wkomponował się w zespół wicemistrza Włoch - wystąpił w siedmiu meczach Serie A (w czterech w podstawowym składzie) i strzelił cztery gole. Do tego zdobył trzy bramki w dwóch występach w LM.

Najlepiej zarabiający piłkarze świata... w 2006 r.! [TOP 10]

Więcej o: