Serie A. Włosi zachwyceni Skorupskim. "Wyczyniał cuda"

Włoskie media bardzo wysoko oceniły Łukasza Skorupskiego za uratowanie Empoli w meczu z AS Romą (0-0). - Trzy cuda i dobre dyrygowanie defensywą - napisała "La Gazzetta dello Sport".

Największy włoski dziennik sportowy dał Polakowi notę 8. Został on oczywiście wybrany zawodnikiem spotkania; kolejna najwyższa ocena to 7. - Roma mogła pożałować jego wypożyczenia - dodało "GdS". Skorupski drugi sezon z rzędu gra w Empoli na wypożyczeniu z rzymskiego klubu.

Występ polskiego bramkarza docenił po meczu Daniele De Rossi. - Stworzyliśmy dużo szans, ale Skorupski zagrał bardzo dobrze. Myślę, że był najlepszy na boisku. Obronił wszystkie nasze strzały, a Empoli skutecznie się broniło, nawet gdy atakowaliśmy większą liczbą graczy - powiedziała gwiazda Romy.

Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny miał w tym meczu mało pracy, przez co od "GdS" dostał notę 6. Bramkarz reprezentacji Polski również pochwalił Skorupskiego. - Oczekiwaliśmy innego wyniku, ale nie poddajemy się! Świetny występ Skorupskiego - napisał Szczęsny na Instagramie.

 

"La Repubblica" oceniła Polaków tak samo jak "Gazzetta dello Sport". Skorupskiego wybrano piłkarzem meczu za interwencje po strzałach Edina Dżeko, Mohameda Salaha i Stephana El Shaarawy'ego w doliczonym czasie gry.

Jedenastka gwiazd ligi, które latem mogą być do wzięcia za darmo

Więcej o: