Serie A. Patrice Evra tańczy w stroju pandy sprzeciwiając się rasizmowi

Zawodnik Juventusu Turyn i reprezentacji Francji Patrice Evra w nietypowy sposób sprzeciwił się rasizmowi. Były piłkarz Manchesteru United opublikował na Instagramie film, w którym tańczy w stroju pandy.

"Bądź jak moja panda! Jestem czarny, biały, pochodzę z Azji i jestem pyzaty. Powiedz nie rasizmowi!" - tak podpisał swój film na Instagramie Evra. Reprezentant Francji tańczy na nim w stroju pandy i porównując się do tego zwierzaka wyraża sprzeciw wobec dyskryminacji na tle rasowym.

 

W 2011 r. Evra padł ofiarą rasistowskiego zachowania. Francuz, grając jeszcze w barwach Manchesteru United, został obrażony przez Luisa Suareza. Komisja Ligi ukarała Urugwajczyka zawieszeniem na osiem meczów oraz grzywną w wysokości 40 tys. funtów. Kilka miesięcy później obaj zawodnicy ponowni spotkali się na murawie, a obrażony za (jego zdaniem) pomówienia Suarez odmówił podania dłoni Evrze.

- Źle postąpiłem. Zawiodłem swojego trenera i klub, dlatego przepraszam. Żałuję tego, co zrobiłem. Powinienem uścisnąć dłoń Evrze - przyznał później skruszony zawodnik.