Serie A. Frank De Boer: Gdyby Milik był szybszy kosztowałby 90 mln euro

- Gdyby Arkadiusz Milik był szybszy, kosztowałby tyle samo co Gonzalo Higuain [90 mln euro] - powiedział w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport" Frank De Boer.

W poprzednim sezonie Holender prowadził Ajax, którego najlepszym strzelcem był Milik właśnie. Drogi obu panów się jednak rozeszły. Reprezentant Polski trafił do Napoli, natomiast Holender został nowym szkoleniowcem Interu Mediolan. W Ajaksie ich współpraca nie zawsze układała się najlepiej, Milik pomimo strzelanych goli nie zawsze miał pewne miejsce w składzie; grywał mało zwłaszcza w najważniejszych spotkaniach.

Mimo to De Boer ma wysokie mniemanie o Polaku. - Może poradzić sobie bardzo dobrze w Napoli. To urodzony napastnik, idealnie pasujący do ustawienia 4-4-2. Jest niezwykle energiczny i ma jakość oraz jedno z najlepszych uderzeń z lewej nogi w Europie. Może mieć jednak problemy w 4-3-3, ale jest młody i może się poprawić. Nie jest też najszybszy, ale tu również może się polepszyć. Gdyby był szybszy, kosztowałby tak dużo jak Higuain - stwierdził De Boer. To właśnie Argentyńczyka sprzedanego Juventusowi za 90 mln euro ma zastąpić w Neapolu Milik.

De Boer powiedział również o celach Interu na ten sezon. - Chcemy zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, nie mamy żadnych wymówek. Z odpowiednią organizacją oraz dobrym podejściem w futbolu można osiągnąć wszystko. Rywalizacja będzie niezwykle wymagająca na wszystkich frontach, jako że Roma, Napoli, Lazio, Fiorentina i Milan to znakomite zespoły, które muszą być szanowane - stwierdził Holender, który przy okazji zachwala skład Juventusu, ale zadaje również pewne pytania. - Musimy zobaczyć, jak będą grać w drugiej linii. Niekoniecznie muszą być mocniejsi niż w zeszłym sezonie. Mają świetnych piłkarzy, ale nie wiemy, czy stworzą oni świetny zespół.

Pierwszy mecz nowego sezonu Serie A Inter rozegra w niedzielę 21 sierpnia z Chievo Weroną.

Zobacz wideo

Dyskwalifikacja za seks z kibicką? Najdziwniejsze kary w sporcie [HISTORIE]

źródło: Okazje.info

Więcej o: