Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Serie A. Włoskie media: Piotr Zieliński zostanie zawodnikiem Napoli

Wygląda na to, że w końcu wyjaśniła się przyszłość reprezentanta Polski. Piotr Zieliński do środy ma podpisać kontrakt z Napoli. Włoski klub ma zapłacić za pomocnika około 16-18 milionów euro. Taką informacje podała gazeta "Corriere dello Sport".

Włoskie media twierdzą, że Napoli dogadało się już z Udinese i zapłaci za Polaka około 17 milionów euro. Zieliński nie miał zbyt udanego Euro 2016, ale ostatni ligowy sezon spędził na wypożyczeniu w Empoli, gdzie wyrobił sobie uznaną markę na Półwyspie Apenińskim.

"Corriere dello Sport" napisało, że Polak wolał odejść do Liverpoolu albo Milanu, ale angielski klub już zrezygnował z pomocnika , a Milan wciąż nie może dokonać większych transferów (bo nie wiadomo czy Silvio Berlusconi sprzeda klub inwestorom z Chin).

- Zieliński nie ma dużego pola manewru, dlatego pewnie wybierze Napoli - stwierdził znany włoski dziennikarz Alfredo Pedulla.

Włoska gazeta napisała także, że ważnym aspektem w negocjacjach może być fakt, iż latem Napoli pozyskało Arkadiusza Milika (za 32 mln euro). Co znacząco ułatwiłoby Zielińskiemu aklimatyzacje w nowym klubie.

Milik ledwo co w Napoli, a nowy klub już chce mu sprowadzić rywala. I to dwa razy droższego od Polaka!

Zobacz wideo
Więcej o: