Serie A. Prezydent Napoli: Gonzalo Higuain jest fałszywą osobą

Gonzalo Higuain jest bohaterem najgłośniejszego transferu tego lata. Juventus zapłacił Napoli za Argentyńczyka aż 90 milionów euro. 28-letni napastnik stwierdził, że opuścił Neapol ze względu na złe relacje z prezydentem klubu. Aurelio De Laurentiis odpowiedział na zarzuty Argentyńczyka i nazwał go fałszywym.

Chociaż transfer Higuaina został przeprowadzony kilka dni temu, to wciąż jest o nim głośno. Na początku odezwali się rozwścieczeni kibice, którzy nie mogli wybaczyć Argentyńczykowi odejścia do zespołu rywala i zaczęli palić jego koszulki i niszczyć z nim związane przedmioty (plakaty, flagi).

Następnie odezwał się Maurizio Sarri, czyli szkoleniowiec Napoli, który zarzucił swojemu byłem zawodnikowi brak kultury. Król strzelców ligi włoskiej z poprzedniego sezonu nawet nie poinformował trenera o swoim niespodziewanym odejściu. Higuain uznał, że przerwie milczenie i ustosunkuje się do zarzutów, a przy okazji obarczył winą prezydenta Napoli. - Ostatnio nie zabierałem głosu w mediach. Spędziłem w Neapolu wspaniałe trzy lata, ale teraz musiałem podjąć decyzję o zmianie klubu. Rozumiem złość kibiców, ale zostałem zmuszony do takiego zachowania. Maurizio Sarri jest wspaniałym trenerem i chcę go przeprosić za odejście bez pożegnania. Moja decyzja została jednak podjęta przez zachowanie De Laurentiisa. Chcę podziękować kibicom i moim kolegom z drużyny, ale nie jemu. Nasza relacja była niemożliwa do zniesienia. Nie wytrzymałbym z nim ani minuty dłużej - powiedział Higuain w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

"Higuain jest fałszywy"

Na ripostę prezydenta Napoli nie trzeba było długo czekać.

- Czytałem wypowiedzi Higuaina z konferencji prasowej Juventusu i chcę się skoncentrować na tej części, w której powiedział, że ja byłem powodem jego transferu do nich. Jeśli pan Higuain był zirytowany moją obecnością, to zajęło mu to wiele lat, aby do tego dojść. Chyba, że jest fałszywą osobą albo świetnym aktorem. Tę drugą możliwość bym jednak wykluczył. Spędziliśmy razem dużo czasu, nawet ostatnio. Mogę zapewnić, że Gonzalo był bardzo spokojny i nie pokazał żadnego znaku, że mnie nie toleruje, co mogą poświadczyć osoby, które z nami były. Starając się wyjaśnić swoje odejście, oskarżając mnie, jest brakiem szacunku dla ludzi w Neapolu. Można ich zdradzić, gdy się nie ma wstydu - - powiedział De Laurentiis w oficjalnym oświadczeniu na klubowej stronie internetowej.

28-letni piłkarz podczas gry w Napoli wystąpił w 146 meczach, w których zdobył w nich 91 bramek. Od nowego sezonu ma stworzyć zabójczy atak z Paulo Dybalą, który poprowadzi Juventus do wygrania Ligi Mistrzów.Natomiast Higuaina w Napoli zastąpił Arkadiusz Milik. Ajax Amsterdam zarobił na Polaku około 32 milionów euro. Milik ledwo co w Napoli, a nowy klub już chce mu sprowadzić rywala. I to dwa razy droższego od Polaka!

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Jaki jest Gonzalo Higuain?
Więcej o: