Serie A. Hellas Werona może dostać dodatkowe 5 mln euro, jeśli przegra z Palermo

W nietypowej sytuacji znalazł się Hellas Werona. Jeśli klub Pawła Wszołka i Dominika Furmana przegra w niedzielę w ostatniej kolejce Serie A z Palermo i nie wróci do najwyższej ligi w przyszłym sezonie (zespół nie ma szans na utrzymanie) dostanie dodatkowe 5 mln euro.

Wszystko ze względu na nowe przepisy dt. wypłacania pieniędzy spadkowiczom (tzw. "parachute payments"), które mają im pomóc przystosować się do gry w Serie B, gdzie przychody są znacznie mniejsze.

Palermo jeszcze walczy o utrzymanie. By zapewnić sobie grę w Serie A w przyszłym sezonie musi wygrać z Hellasem w ostatniej kolejce. Jeśli zarówno Hellas, jak i Palermo spadną, to zespół z Werony dostanie nawet 5 mln euro mniej jeśli nie awansują do Serie A w przyszłym sezonie.

Jeśli Carpi i Frosinone spadną, dostaną po 10 mln euro (bo grały w Serie A przez zaledwie jeden sezon). Palermo gra w najwyższej lidze od dwóch sezonów, więc dostałoby 15 mln euro. To te dodatkowe 5 mln może dostać Hellas - dlatego, że w przeciwieństwie do Carpi i Frosinone grał w dłużej w Serie A.

Zobacz wideo

Kompany, Verratti, Gundogan. Wielkie gwiazdy opuszczą Euro 2016

Więcej o: