Serie A. Paul Pogba opuści Juventus Turyn? Francuz ma 20 dni na podjęcie ostatecznej decyzji

Gwiazdor reprezentacji Francji i Juventusu Turyn Paul Pogba jest kuszony przez wielkie kluby. Właściciele ?Starej Damy? mają dość spekulacji medialnych i postawili sprawę jasno: Pogba ma 20 dni na podjęcie decyzji o swojej przyszłości. Klub chce być zabezpieczony w przypadku sprzedaży zawodnika, tak aby miał całe okienko transferowe na znalezienie potencjalnego następcy.

Paul Pogba to jeden z najważniejszych zawodników Juventusu, ale nie wykluczone, że latem opuści "Starą Damę" i poszuka nowych wyzwań. Juve kompletnie zdominowało Serie A i wygrało aż pięć mistrzostw Włoch z rzędu! Pogba miał udział w czterech. Oprócz chęci zmiany otoczenia, za przeprowadzką do Premier League lub Primera Division przemawia fakt, że mógłby tam liczyć na znacznie wyższe zarobki.

Według "La Gazzetta Dello Sport" działacze Juventusu bardzo chcą utrzymać Francuza w drużynie i zaproponują mu nowy kontrakt. Wedle owej umowy miałby zostać najlepiej opłacanym zawodnikiem całej Serie A. Rocznie ma zarabiać 6,5 miliona euro (obecnie zgarnia 4,5 mln). We Włoszech tylko Daniele De Rossi z Romy może liczyć na podobne zarobki.

Jeżeli Pogba zdecyduje się opuścić Włochy, to klub nie będzie stawał mu na drodze, ale tylko pod dwoma warunkami. Juventus wycenia piłkarza na 85 milionów euro i nie przyjmie za niego żadnej niższej oferty, szczególnie, że wartość 23-latka na rynku transferowym po zakończeniu Euro 2016 może jeszcze wzrosnąć.

Istnieje jeszcze jedno ultimatum. Dyrektor wykonawczy Juventusu Giuseppe Marotta zawarł dżentelmeńską umowę z Mino Raiolą, czyli agentem piłkarza- Jeżeli Pogba chce odejść to ma 20 dni na znalezienie nowego klubu. Po tym czasie władze nie zgodzą się na transfer. Chodzi o to, aby w przypadku ewentualnej sprzedaży, Juventus miał całe okienko transferowe (1. lipca-31. sierpnia) na znalezienie potencjalnego następcy.

Pogba trafił do Juventusu cztery lata temu po tym jak rozwiązał umowę z Manchesterem United. Sir Alex Ferguson nie widział w młodym zawodniku odpowiedniego potencjału i nie dawał mu wielu szans na grę. W Juventusie szybko mu zaufano, a ten odpłacił się swoją świetną grą.

Pomocnikiem zainteresowane są angielskie(Manchester City i Chelsea Londyn) i hiszpańskie (Real Madryt i FC Barcelona) kluby. Juventus obserwuje natomiast Andre Gomesa. Portugalski pomocnik występuje w Valencii. Sergio Ramos jest podobny do Józefa Stalina!? A Pep Guardiola do... Zobacz sobowtórów piłkarzy!

Zobacz wideo

Gwiazdy sportu popierają Donalda Trumpa

Czy Paul Pogba powienien zostac w Juventusie?
Więcej o: