Serie A. Trener Napoli osobiście zabiega o Piotra Zielińskiego

Trener Napoli Maurizio Sarri nalega na transfer Piotra Zielińskiego - podaje "Corriere dello Sport".

El Clasico w Sport.pl LIVE! Relacja z FC Barcelona - Real Madryt

Napoli interesowało się reprezentantem Polski już w zimowym oknie transferowym, a postępy Zielińskiego obserwują również AS Roma i Liverpool. Sarri jednak doskonale zna umiejętności Zielińskiego - prowadził go w Empoli w poprzednim sezonie.

Napoli negocjuje już z Udinese jego transfer (Zieliński jest tylko wypożyczony do Empoli). Oba kluby łączą znakomite relacje, co potwierdził dyrektor sportowy Udinese Cristiano Giaretta. Zapewnił też, że wybierze najlepsze rozwiązanie dla zawodnika. "Corriere dello Sport" charakteryzuje Zielińskiego jako "pomocnika mogącego grać na kilku pozycjach oraz dobrze grającego obiema nogami".

Według not "La Gazzetty dello Sport" Polak jest czwartym najlepszym piłkarzem do 21 lat w tym sezonie Serie A tylko nieznacznie ustępując czołowej trójce. W 28 występach w tym sezonie Serie A strzelił 3 gole i zaliczył 4 asysty. Więcej od niego (2413 minut) w Empoli grają tylko Łukasz Skorupski (komplet 2700 minut) oraz Portugalczyk Mario Rui (2520 minut).

Zobacz wideo

Grosicki jednym z najlepszych rezerwowych w Europie. Dołączy do panteonu wybitnych jokerów w historii futbolu? Oto oni! [WIDEO]

Więcej o: