Serie A. Szczęsny obraził kibiców Fiorentiny

Roma pokonała Fiorentinę 4:1 w hicie 28. kolejki Serie A, a mimo to antybohaterem meczu został Wojciech Szczęsny. Nie za sprawą sportowej formy, a przez obsceniczny gest skierowany do kibiców ?Violi?.

Roma prowadziła 3:0, gdy w ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia podjął kontrowersyjną decyzję o przyznaniu rzutu karnego Fiorentinie. Z 11 metrów Szczęsnego pokonał Josip Ilicić, a polski bramkarz zdenerwował się tak mocno, że po chwili, schodząc do szatni, poprosił fanów gości, by się "pier..." i pokazał im ten gest:

O nieprzyjemnym incydencie piszą włoskie media, a my pamiętamy, że w taki sposób Szczęsny zachował się niestety nie po raz pierwszy. Identyczny gest Polak pokazał dwa lata temu, gdy broniąc bramki Arsenalu dostał czerwoną kartkę w starciu z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wówczas nie został ukarany, ciekawe czy teraz też będzie miał szczęście.