Serie A. Efektowne zwycięstwo Romy. Szczęsny pokonany z karnego

AS Roma pokonała 4:1 Fiorentinę w meczu 28. kolejki włoskiej Serie A. W bramce rzymian całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny, a Jakub Błaszczykowski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gości.

Roma bardzo szybko zdominowała piątkowe spotkanie w Rzymie. Gospodarze objęli prowadzenie już w 22. minucie, a piłkę do bramki po ładnej akcji wpakował Stephan El Shaarawy. Trzy minuty później kolejne trafienie dorzucił Mohamed Salah. Wynik na 3:0 podwyższył Diego Perotti, a piłkarzy Fiorentiny w pierwszej połowie było stać na tylko jeden celny strzał... z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Josip Ilicic pokonał Wojciecha Szczęsnego z jedenastu metrów.

Po przerwie Roma dorzuciła jeszcze jednego gola, a idealne podanie Pjanica wykończył Salah. Drużyna Wojciecha Szczęsnego zajmuje trzecie miejsce w lidze, a Fiorentina jest czwarta.