Serie A. Właściciel Udinese: Kilka klubów chciało Piotra Zielińskiego w styczniu

- Kilka klubów chciało pozyskać Piotra Zielińskiego w styczniu, zarówno z angielskiej Premier League jak i włoskiej Serie A - powiedział w w rozmowie z ?La Gazzettą dello Sport? właściciel Udinese Gino Pozzo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZieliński zadebiutował w Udinese w 2012 roku. Teraz drugi rok z rzędu występuje na wypożyczeniu w Empoli, gdzie radzi sobie coraz lepiej. Na tyle, że przyciągnął uwagę większych klubów - niedawno mówiono, że obserwują go m.in. Napoli, AS Roma oraz Liverpool.

Na razie wiadomo jedynie, że latem wróci do Udinese. - Zobaczymy, co zrobimy - powiedział Pozzo. - Rozwinął się w Empoli, być może ze względu na ich styl gry, który różni się od naszego. Podobnie było w przypadku Antonio Candrevy czy Juana Cuadrado. Każdy piłkarz jest inny.

- Chcę strzelić pięć goli i zaliczyć dziesięć asyst, więc muszę wziąć się do roboty w ciągu najbliższych pięciu miesięcy - powiedział Zieliński jeszcze w styczniu. - Mogą one mieć wielki wpływ na moją karierę. Chciałbym zagrać w Juventusie albo w Romie, ale byłem zadowolony słysząc o zainteresowaniu Napoli.

W 25 meczach tego sezonu Zieliński strzelił 3 gole i zaliczył 4 asysty.

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo
Więcej o: