Serie A. Berlusconi: Balotelli zażył za dużo słońca

- Zażył nieco za dużo słońca - powiedział o Mario Balotellim prezydent Milanu Silvio Berlusconi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW przeszłości były premier Włoch mianem "opalonego" określił prezydenta USA Baracka Obamę. Żart o Balotellim padł gdy omawiał kwestię Milanu złożonego wyłącznie z włoskich piłkarzy. - Jest Włochem, nawet jeśli zażył nieco za dużo słońca - stwierdził Berlusconi, który przejął Milan niemal równo 30 lat temu.

Potem jednak Berlusconi chwalił postawę Balotellego. - Jego strzały na treningu rozrywają siatkę. Potrafi niesamowicie kontrolować piłkę, ale nie gra na właściwej pozycji. Pytałem go wielokrotnie: "Mario, chcesz wygrać? Jeśli tak, musisz strzelać, a by strzelać, musisz być bliżej bramki".

Balotelli został sprzedany z Milanu do Liverpoolu w 2014 roku, ale po sezonie spędzonym w Anglii został wypożyczony z powrotem do Mediolanu. Berlusconi mówił, że zostanie wykupiony jeśli "zmądrzeje". Balotelli grał jednak bardzo mało w tym sezonie, głównie ze względu na kontuzję i w tej chwili wydaje się wątpliwe, by miał zostać w Milanie na kolejny sezon. Liverpool ma już planować jego sprzedaż, Włochem interesują się m.in. chińskie kluby.

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo

Niesamowity Kiko minął wszystkich rywali. A jaki gol Kanadyjki! [STADIONY Z CZUBA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA