Serie A. Włosi zachwyceni Skorupskim i Szczęsnym. "Magiczny występ", "dokonał cudu"

Włoskie media są zachwycone niedzielnymi występami polskich bramkarzy w Serie A. Nie mogą się nachwalić Łukasza Skorupskiego (Empoli) oraz Wojciecha Szczęsnego (Roma).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - To był magiczny występ wypożyczonego z Romy bramkarza. Cały czas odpierał ataki Atalanty. 24-letni zawodnik był najważniejszym piłkarzem podczas tego bardzo wyrównanego meczu - napisała "La Gazzetta dello Sport" o występie Łukasza Skorupskiego. Artykuł z ocenami zatytułowano "wspaniały Skorupski ratuje Empoli". Ekipa Skorupskiego zremisowała w wyjazdowym starciu z Atalantą (0-0) i obok Andrei Masiello z ekipy rywali dostał najwyższą ocenę - 7. W poniższej sytuacji zatrzymał Mauricio Pinillę w sytuacji sam na sam.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij tutaj

Na drugim biegunie znalazł się inny Polak grający w Empoli, Piotr Zieliński. Dostał jedną z najsłabszych not na boisku (5,5). - Dość słaby przy piłce, nie zaprezentował się tak, jak do tego przyzwyczaił. Dobry w odbiorze, ale niedokładnie podawał - napisała "Gazzetta dello Sport".

Na 7 podobnie jak Skorupski zasłużył Szczęsny, którego Roma pokonała 2:1 Sampdorię Genua. - Dobrze rządził defensywą i miał kilka dobrych interwencji. Nie mógł zrobić nic przy golu Fernando - oceniono jego występ. Polak był najlepszym zawodnikiem na boisku obok Diego Perottiego. Portal fanów Romy VoceGiallorossa również dał mu 7 (tak samo jak i Perottiemu oraz Alessandro Florenziemu). - Nudził się przez ponad 80 minut. Ale potem w końcówce dokonał cudu gdy zatrzymał Antonio Cassano - napisano w uzasadnieniu.

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo

Znacie narzeczoną Paulo Dybali? Zjawiskowa! Poznajcie Antonellę Cavalieri [ZDJĘCIA]

Więcej o: