Serie A. Roma znalazła nowego bramkarza! Co to oznacza dla Szczęsnego?

Brazylijskie Globoesporte jest pewne: Alisson wzmocni latem AS Romę. To bardzo ważna wiadomość dla Wojciecha Szczęsnego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasAlisson gra w Internacionalu. To trzykrotny reprezentant Brazylii. Interesował się nim również Juventus, ale ma podpisać kontrakt z Romą. Jego warunki są już uzgodnione, ale transfer nie zostanie ogłoszony oficjalnie przed końcem sezonu - informuje Globoesporte.

Do samych przenosin miałoby dojść po letnich igrzyskach olimpijskach. Alisson ma kosztować 7,5 mln euro. Jego kontrakt ma obowiązywać do 2021 roku.

 

To ważna informacja w kontekście Wojciecha Szczęsnego. Polak jest wypożyczony z Arsenalu i nieznana jest jego przyszłość. Szczęsny zapowiadał, że chętnie wróciłby do Arsenalu, ale prawdopodobnie musiałby pogodzić się z rolą rezerwowego - bo numerem 1 jest Petr Cech. Jednocześnie wątpliwe jest, by Roma trzymała w zespole zarówno Alissona, jak i Szczęsnego, który został wybrany przez kibiców Rzymian trzecim najlepszym piłkarzem stycznia (14 proc.).

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo

To najoryginalniejszy piłkarz ekstraklasy! Przebiera się za krowę i baletnicę, miał problemy z prawem [ZDJĘCIA]

Więcej o: