Nowy trener postawi na Szczęsnego? W Rzymie chcą przedłużyć wypożyczenie Polaka

Działacze AS Roma są zadowoleni z postawy Wojciecha Szczęsnego i chcą o rok przedłużyć jego wypożyczenie z Arsenalu Londyn.

Wojciech Szczęsny trafił do Rzymu pod koniec lipca, po tym, jak na stałe stracił miejsce w składzie londyńskiej drużyny. 25-latek w barwach nowego klubu rozegrał 16 spotkań, puścił 16 bramek, ale też czterokrotnie zachował czyste konto.

Forma byłego zawodnika Legii jest doceniana od początku jego pobytu w barwach "Giallorossich". Wychowanek Agrykoli Warszawa już w debiucie popisał się interwencja, która została wybrana paradą kolejki. W innych meczach zazwyczaj zebrał dobre recenzje.

Według "La Gazzetta dello Sport" , działacze włoskiego klubu niebawem rozpoczną negocjacje w sprawie przedłużenia pobytu Szczęsnego w Romie. Na to zgodę musi wyrazić jednak Arsene Wenger, menedżer "Kannonierów". Rozmowy o transferze definitywnym na razie nie wchodzą w grę.

W połowie stycznia nowym trenerem Wojciecha Szczęsnego został Luciano Spalletti. Na tym stanowisku zastąpił zwolnionego w zeszłym tygodniu Rudiego Garcię. To drugie podejście Włocha do "Giallorossich". 56-latek miał okazję prowadzić stołeczny klub w latach 2005-09.

Na razie nie wiadomo, jaką pozycję u nowego trenera będzie miał Szczęsny. Spaletti, będąc trenerem Udinese, prowadził Morgana De Sanctisa, rezerwowego golkipera Romy. Ten wówczas przeżywał życiową formę. "Wilki" zajmują obecnie piąte miejsce w Serie A i mają dziewięć punktów straty Napoli.

Zobacz wideo

Barcelona czy Real? Czy wiesz, gdzie oni grali? [QUIZ]

Czy Wojciech Szczęsny powinien zostać w Romie?
Więcej o: