Transfery. Piotr Zieliński zmieni klub? Zgłosił się lider Serie A!

Jak donosi włoska prasa, Piotr Zieliński znalazł się w kręgu zainteresowań Napoli. Reprezentant Polski miałby zmienić klub jeszcze w tym okienku transferowym.

Ostatnie świetne występy pomocnika Empoli nie przeszły bez echa. Jak podaje "Corriere dello Sport" Napoli rozważa zakup Piotra Zielińskiego. Zgodnie z zapowiedziami prezesa lidera włoskiej ligi, "Azzurri" szukają kreatywnego pomocnika.

Temat reprezentanta Polski pojawił się wraz z fiaskiem negocjacji pomiędzy Napoli a Bayerem Leverkusen. "Aptekarze" zgodzili się na odejście Chrisopha Kramera do Włoch, ale reprezentant Niemiec stanowczo sprzeciwił się temu pomysłowi. Oprócz Polaka zespół może wzmocnić kolega klubowy Kamila Glika, Nikola Maksimović.

Transfer pomocnika Empoli może okazać się trudny do realizacji, ponieważ Zieliński jest piłkarzem Udinese. W Empoli występuje jedynie w ramach wypożyczenia, które zakończy się 30 czerwca 2016 roku. Oba kluby są jednak zainteresowane usługami Polaka, dlatego Napoli czeka ciężka przeprawa w wyścigu o podpis.

Zieliński trafił do Włoch z Zagłebia Lubin w 2011 roku. Przez kilka sezonów próbował wywalczyć miejsce w składzie, jednak udało mu się wystąpić zaledwie w kilkunastu spotkaniach. Pomocnik chcąc regularnie grać zmienił barwy klubowe i został wypożyczony do Empoli. Tam przeszedł drogę od rezerwowego do kluczowego zawodnika. Zresztą trudno się dziwić skoro popisuje się takimi asystami:

albo taką: (

ZOBACZ WIDEO

)

 

Fachowy portal transfermarkt.de wycenia umiejętności Polaka na 4 miliony euro.

Najpiękniejsze prawidłowo zdobyte nieuznane bramki [WIDEO]

Zobacz wideo
Czy Piotr Zieliński poradziłby sobie w Napoli?
Więcej o: