Serie A. Roma wygrała derby, Szczęsny z czystym kontem

Roma po bramkach Edina Dżeko i Gervinho pokonała Lazio 2:0. Wojciech Szczęsny swoje pierwsze derby Rzymu w karierze zakończył z czystym kontem.

Tak relacjonowaliśmy mecz Z Czuba

Już w dziesiątej minucie Roma objęła prowadzenie po tym, jak Dżeko pewnie wykorzystał rzut karny. Sędzia podjął kontrowersyjną decyzję, gdyż powtórki pokazały, że co prawda Santiago Gentiletti faulował Bośniaka, ale było to przed polem karnym.

Gospodarze nie zadowolili się szybko objętym prowadzeniem i dalej atakowali. Niewiele pomylił się Dżeko, Radja Nainggolan trafił w słupek.

Lazio miało problem z wykreowaniem czegoś pod bramką Szczęsnego. Najlepszą sytuację miał Felipe Anderson, który jednak trafił w poprzeczkę.

Od 56. minuty goście powinni grać w dziesięciu. Senad Lulić stanął na stopie Salaha w taki sposób, że kibice o słabych nerwach nie powinni oglądać powtórek. Zawodnik z Egiptu opuścił boisko, a Lucić nie zobaczył nawet żółtej kartki, bo sędzia nie zauważył faulu.

Na 2:0 dla Romy podwyższył Gervinho. Nainggolan zagrał kolejną długą piłkę, a reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej okazał się szybszy od ostatniego obrońcy i zmieścił ją obok bramkarza, tuż przy słupku.

Piłkarze Lazio próbowali zdobyć kontaktową bramkę, ale w całym meczu oddali tylko dwa celne strzały. Dzięki wygranej Roma przesunęła się na drugie miejsce w tabeli. Prowadzi niepokonany od trzech kolejek Inter, który ma 27 punktów, o jeden więcej niż klub Szczęsnego. Lazio ma 18 punktów i w tabeli zajmuje dziewiąte miejsce.