Serie A. Inter wygrał z Romą i został liderem

W hicie 11. kolejki Serie A, AS Roma uległa na wyjeździe Interowi 0:1. Autorem trafienia dla gospodarzy był Gary Medel.

Szlagier Serie A pomimo, że nie przyniósł gradu goli, to przysporzył sporo emocji. Wojciech Szczęsny i spółka chociaż mieli więcej okazji strzeleckich to przegrali spotkanie.

Lepiej mecz rozpoczęli przyjezdni. Roma atakowała skrzydłami, ale zarówno Salah jak i Gervinho mieli kłopoty z celnością, lub fantastycznie bronił Samir Handanović.

Gola na wagę trzech punktów zdobył Gary Medel. Chilijczyk pokonał Szczęsnego strzałem zza pola karnego. Piłka powędrowała w długi róg bramki Polaka. Golkiper nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji.

Roma pomimo utraty bramki, wciąż usiłowała atakować. Jednak za każdym razem Handanović ratował zespół z opresji. Strzały Salaha i Dżeko były wyłapywane przez Słoweńca.

W drugiej połowie, przebieg spotkania znacząco zmieniła sytuacja z 73. minuty. Miralem Pjanić zagrał piłkę ręką, za co otrzymał drugą żółtą kartkę. Roma bez Bośniaka kompletnie się pogubiła i nie była już w stanie groźnie atakować.

Inter Mediolan przeskoczył w tabeli Romę i został samodzielnym liderem. Gol Medela był dopiero jedenastym trafieniem Interu w bieżących rozgrywkach.