Serie A. Fiorentina pokonała Atalantę. Błaszczykowski wywalczył rzut karny

Fiorentina pokonała 3:0 Atalantę w meczu 7. kolejki Serie A. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Jakub Błaszczykowski i wywalczył rzut karny.

Polak odegrał kluczową rolę w całym spotkaniu. W szóstej minucie rozpoczął akcję ofensywną Fiorentiny, po chwili otrzymał podanie w pole karne, przyjął piłkę na klatkę piersiową i został przewrócony przez Gabriela Palettę. Sędzia wyrzucił zawodnika gości z boiska i podyktował rzut karny. Wykorzystał go Josip Ilicić.

Druga bramka dla Fiorentiny padła jeszcze przed przerwą. Borja Valero wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie zarówno jedna, jak i druga drużyna nie kwapiła się do ataków. Fiorentina strzeliła jednak w końcówce jeszcze jedną bramkę. Verdu pokonał bramkarza uderzeniem z pierwszej piłki po znakomitym podaniu Kalinicia. Napastnik Fiorentiny wrzucił piłkę w pole karne zewnętrzną stroną stopy.

Błaszczykowski zagrał całe spotkanie, oddał dwa strzały, w tym jeden celny (mocne uderzenie zza pola karnego). Miał też jedno kluczowe podanie i 85-procentową skuteczność podań.

Po tej wygranej Fiorentina wróciła na pozycję lidera. Wyprzedza Inter Mediolan o dwa punkty.