Serie A. Fiorentina pokonała Inter i jest nowym liderem

Fiorentina pokonała w szóstej kolejce Serie A Inter Mediolan 4:1. Dzięki zwycięstwu zespół Jakuba Błaszczykowskiego awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Polak grał do 69. minuty.

Polski pomocnik po raz drugi w Serie A zagrał w wyjściowym składzie. Wcześniej od pierwszej minuty zagrał w wygranym meczu z Bologną 2:0. Wtedy też zdobył swojego pierwszego gola we Włoszech.

Mecz z Interem nie mógł się chyba lepiej rozpocząć dla graczy Fiorentiny. W drugiej minucie meczu bramkarz Interu Samir Handanović popełnił błąd i stracił piłkę na rzecz Kalinicia. Próbował go naprawić, ale faulował rywala. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a bramkarza ukarał żółtą kartką. Josip Ilicić pewnie wykorzystał rzut karny.

Inter próbował odpowiedzieć, ale w 18. minucie meczu przegrywał już 0:2. Ilicić uderzył potężnie zza pola karnego. Handanovic odbił piłkę nad siebie, ale ta spadała mu za plecy. Zanim bramkarz Interu zdołał się pozbierać, to piłkę wślizgiem do bramki wpakował Kalinić.

W 23. minucie Kalinić miał już na swoim koncie dwa trafienia, po tym jak wykorzystał podanie wzdłuż bramki od Marcosa Alonso.

Na domiar złego podopieczni Manciniego od 32. minuty grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul na Kaliniciu obejrzał Miranda.

Po przerwie przeważał Inter, czego efektem była bramka Icardiego w 60. minucie spotkania. Argentyński piłkarz zdobył bramkę po rzucie wolnym. Najpierw uderzył piłkę w słupek, ale szybko się poprawił i za drugim razem już się nie pomylił.

W 76. minucie spotkania Kalinić miał na swoim koncie hat-tricka. Chorwacki piłkarz przeprowadził dwójkową akcję z Iliciciem. Najpierw wyłożył mu piłkę w pole karne, pobiegł za akcją pod bramkę i po chwili piłka była już w bramce Handanovicia.

Jakub Błaszczykowski grał do 69. minuty spotkania. Zmienił go Tomović. Polak w meczu z Interem nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Fiorentina dzięki zwycięstwu została liderem Seria A. Po sześciu kolejkach ma 15 punktów. Taki sam dorobek punktowy ma drugi w tabeli Inter. Trzecie jest Torino (13 punktów).

W 7. kolejce spotkań Fiorentina zespół Jakuba Błaszczykowskiego podejmuje przed własną publicznością Atalantę.