Liga włoska. Glik odejdzie z Torino? Galatasaray proponuje 8 mln euro

Galatasaray Stambuł nie rezygnuje ze sprowadzenia Kamila Glika - donoszą tureckie media. Dziennik ?Fanatik? twierdzi, że mistrzowie kraju za kapitana Torino są w stanie zapłacić nawet 10 milionów euro.

O Gliku w kontekście przenosin z Serie A do ligi tureckiej dużo mówiło się w czerwcu. Nieco ponad miesiąc temu serwis milliyet.com informował nawet, że wszystkie szczegóły transferu zostały uzgodnione. Polaka do gry w Stambule miała przekonać głównie perspektywa występów w Lidze Mistrzów. Na udział w tych rozgrywkach Glik nie ma szans w barwach Torino.

Zawodnik i jego menedżer Jarosław Kołakowski tych doniesień nie komentowali, a pozostawienia zawodnika w klubie domagali się od jego szefów kibice Torino. Nasz obrońca jest ulubieńcem fanów, bo poza świetną postawą w defensywie prezentuje też znakomitą jak na obrońcę skuteczność w ofensywie. W minionym sezonie w 44 meczach Glik strzelił dla ekipy z Turynu osiem goli.

Teraz, gdy wydawało się, że sprawa jego przenosin do Stambułu upadła, "Fanatik" informuje, że Turcy szykują lepszą ofertę. Podobno trener Hamza Hamzaoglu tak bardzo chce mieć w drużynie Polaka, że szefowie "Galaty" są w stanie zapłacić za niego osiem, a nawet 10 mln euro. Wcześniej mieli proponować Włochom tylko pięć milionów. Serwis Transfermarkt wartość Glika szacuje na 11 mln euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.