Serie A. Skorupski wypożyczony do Empoli

AS Roma doszła do porozumienia z Empoli w sprawie wypożyczenia Łukasza Skorupskiego. Bramkarz we wtorek przeszedł testy medyczne. W Toskanii spędzi dwa najbliższe sezony.

Skorupski do AS Roma dołączył w 2013 roku. Podpisał czteroletni kontrakt. W pierwszym składzie zadebiutował jednak dopiero w styczniu 2014 roku w Pucharze Włoch, w wygranym meczu z Sampdorią. W lidze zagrał w przedostatniej kolejce ówczesnego sezonu. W premierowym występie w Serie A wpuścił jednego gola, a jego drużyna uległa Juventusowi 0:1.

Kolejny rok był dla Skorupskiego zdecydowanie bardziej udany. Polak skorzystał na kontuzji Morgana De Sanctisa. Bronił częściej i zbierał pochlebne recenzje. Niestety, mimo to na stałe w pierwszej jedenastce nie zagościł. Przez dwa lata łącznie uzbierał 20 występów, dlatego zdecydował się na wypożyczenie do niżej notowanej drużyny.

Wydaje się, że był to bardzo dobry ruch, ponieważ Empoli właśnie straciło podstawowego bramkarza. Luigi Sepe był wypożyczony z Napoli i wraz z końcem sezonu powrócił do macierzystego klubu.

Stadiony Z Czuba. Cudowne gole przewrotką i bezpośrednio z kornera [WIDEO]

źródło: Okazje.info

Więcej o: