Serie A. Van Persie przejdzie latem do Juventusu?

Robin van Persie jeszcze do niedawna był gwiazdą Manchesteru United i ozdobą Premier League. Miniony sezon jednak nie był dla niego udany, stracił miejsce w zespole rodaka, Louisa van Gaala, do tego doszła kontuzja. Reprezentant Holandii nie chce zgodzić się na rolę rezerwowego. Według ?Sunday Mirror? napastnik chętnie przeniósłby się do Juventusu Turyn, w którym występuje jego kolega Patrice Evra, z którym miał okazję występować na Old Trafford.

- Rozmawiałem z moim kumplem Partice'em - powiedział angielskiej gazecie Robin van Persie. - Opowiadał mi o treningach w Turynie, o ciężkiej pracy, którą wykonują wszyscy w klubie i jak dążą do sukcesu.

31-letni napastnik "Czerwonych Diabłów" był pod wrażeniem opowieści Patrice'a Evry o atmosferze w szatni "Starej Damy". - Włosi mają fantastycznego ducha, inaczej niż Anglicy czy Holendrzy motywują się przed meczami. Łapią się za głowy, krzyczą na siebie, wyzwalając pozytywną energię.

Były zawodnik Arsenalu Londyn nie potwierdził jednak, że ma zamiar opuścić Manchester i przeprowadzić się do Włoch.

- Gdy się jest w takim fantastycznym klubie jak Manchester United, bywa różnie. Ten zespół jest jak bestia - jest wielki i silny i może pomóc zawodnikowi w robieniu fantastycznych rzeczy. Bywa również tak, że ma to negatywną stronę, dlatego tego lata muszę zastanowić się nad swoją przyszłością.

Wśród potencjalnych klubów, w których Van Persie mógłby zagrać w przyszłym sezonie, wymienia się m.in. Lazio Rzym.

W piątek Holender gościł w "Wiecznym mieście", co wzmogło plotki na temat jego transferu. Jednak Claudio Lotito, prezes Lazio, kategorycznie zaprzeczył takim informacjom.

Więcej o:
Copyright © Agora SA