Serie A. Inter Mediolan chce ściągnąć Yaya Toure

Roberto Mancini chciałby, aby po sezonie do składu Interu dołączył doświadczony Yaya Toure. Włodarze włoskiego klubu byliby w stanie wyłożyć aż 54 miliony funtów na zawodnika, który w przyszłym miesiącu świętować będzie 32. urodziny.

Reprezentantowi Wybrzeża Kości Słoniowej zostały jeszcze dwa lata kontraktu z Manchesterem City. Potężny pomocnik zarabia tygodniowo 210 tysięcy funtów, a opiekun "The Citizens" Manuel Pellegrini chciałby zatrzymać swojego asa. Jednak na razie szefowie mistrza Anglii nie zaoferowali byłemu zawodnikowi Barcelony nowej umowy.

Taki stan rzeczy chciałby wykorzystać Inter Mediolan, który byłby w stanie wyłożyć aż 54 miliony funtów na zawodnika, który w przyszłym miesiącu świętować będzie 32. urodziny. Roberto Mancini, który w 2010 roku za 24 miliony funtów ściągnął Toure z "Dumy Katalonii", może skusić piłkarza pięcioletnim kontraktem wartym 10 milionów funtów. Sam piłkarz jest bardzo szczęśliwy w Manchesterze.

Z drugiej strony - na Etihad Stadium szykuje się latem wietrzenie szatni, w kontekście potencjalnych transferów przewija się sporo znanych nazwisk, które mogą zasilić angielską drużynę. Raczej na pewno odejdzie Edin Dżeko, który nie może liczyć na regularne występy, a Real Madryt jest zainteresowany Kunem Aguero. Nie wiadomo jednak, czy w przyszłym sezonie dalej menedżerem będzie Manuel Pellegrini.

źródło: Okazje.info

Więcej o: