Serie A. Glik najskuteczniejszym obrońcą, powoduje też najwięcej karnych

Kamil Glik jest najskuteczniejszym piłkarzem Torino w tym sezonie. Polak odpowiada aż za pięć z trzynastu goli, jakie Torino strzeliło swoim przeciwnikom w tym sezonie. Jest również jednym z najskuteczniejszych obrońców w całej Europie.

W pięciu czołowych ligach europejskich tylko Naldo (VFL Wolfsburg) oraz Paul Verhaegh (Augsburg) mają tyle samo goli co Glik. Wyczyn Verhaegha jest nieco mniej imponujący, gdyż holenderski boczny obrońca wszystkie swoje bramki zdobył z rzutów karnych. Dodatkowo Polak strzelił jednego gola w eliminacjach Euro 2016 (w wygranym 4-0 meczu z Gruzją).

Jednocześnie przewodzi również w innej, niechlubnej klasyfikacji - powoduje najwięcej rzutów karnych we włoskiej Serie A. W sobotę sfaulował Jeremy'ego Meneza we własnej szesnastce, dzięki czemu Milan wyszedł na prowadzenie (ostatecznie skończyło się na remisie 1-1).

W ostatnich trzech sezonach Polak aż sześć razy prokurował takie sytuacje.

"Bomber Glik", "Super Glik"

Na czołówce strony internetowej turyńskiej gazety "Tuttosport" znalazło się zdjęcie Glika z podpisem "Bomber Glik".

Za mecz z Milanem Polak dostał dobre oceny. - Sprokurował wczesny rzut karny, ale swoim wyrównaniem zrehabilitował się z nawiązką - pisze Goal.com, przyznając mu ocenę 3,5/5. Glik został uznany za najlepszego zawodnika spotkania.

TuttoMercatoWeb było bardziej krytyczne. Dało mu 6/10; podkreśliło feralną interwencję w polu karnym oraz późniejszy faul na Menezie, przez który opuści następne spotkanie (przeciwko Lazio). Lepsze oceny miało od niego aż trzech piłkarzy, gorsze tylko jeden. Za to CalcioMercato przyznało mu przeciętną ocenę 6,5 - trzech zawodników dostało 7, a pięciu zostało ocenionych niżej.

W serwisie WhoScored - gdzie noty wystawiane są automatycznie na podstawie statystyk - Glik dostał ocenę 7,1, trzecią najwyższą w Torino. Za zawodnika meczu uznany został Bruno Peres, który asystował przy jego trafieniu.

Messi wart jest W TEJ CHWILI 220 mln euro [TOP10]

Więcej o: