Milan strzelił cztery gole Realowi i wygrał Dubai Challenge Cup

AC Milan triumfuje w turnieju towarzyskim Dubai Challenge Cup - mediolańczycy wygrali z Realem Madryt 4:2 po bramkach Meneza, Pazziniego i dwóch trafieniach El Shaarawy'ego.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo >>

Dla Realu świetny 2014 rok zakończył się sporym zaskoczeniem - hiszpański klub przegrał ostatni mecz w tym roku z AC Milanem, który w tym sezonie nie występuje w europejskich pucharach, a po 16. kolejkach w Serie A zajmuje dalekie siódme miejsce.

Carlo Ancelotti zaczął mecz rezerwowym składem. Na boisku byli wprawdzie Ronaldo, Khedira i Isco, ale gra Realu się nie kleiła. W 23. minucie pierwszego gola dla Milanu (także osłabionego brakiem kilku podstawowych piłkarzy) zdobył Menez, który wykorzystał fatalny błąd Nacho, ograł Navasa i bez problemu trafił do pustej bramki. Osiem minut później było już 2:0 - tym razem włoski klub wyprowadził zabójczą kontrę, którą z zimną krwią wykończył El Shaarawy. Real przed przerwą zdobył kontaktowego gola. Do siatki trafił Ronaldo.

Po zmianie stron Ancelotti wymienił większość składu i stopniowo wprowadzał do gry nowych piłkarzy. Za sprawą Bale'a i Benzemy Real stwarzał sobie więcej sytuacji, ale te nie przekładały się na wynik. W 49. minucie po fatalnym błędzie obrony Milan podwyższył na 3:1 (El Shaarawy), a w 73. minucie wbił "Królewskim" czwartego gola. Tym razem kapitalne podanie Nianga wykorzystał Pazzini.

Real do końca meczu próbował zniwelować stratę. W 83. minucie Niang sfaulował w polu karnym Nacho, a jedenastkę na bramkę zamienił Benzema. Swoje szanse miał jeszcze Bale, ale nie udało się strzelić więcej bramek.

Dla Milanu to czwarty z rzędu triumf w turnieju towarzyskim Dubai Challenge Cup. Mediolańczycy rozgrywki klubowe wznowią 6 stycznia od meczu na San Siro z Sassuolo. Real 4 stycznia zagra na wyjeździe z Valencią.