Serie A. Mediolan znowu bez Ligi Mistrzów? "Kluby zawodzą"

Burmistrz Mediolanu, Giuliano Pisapia boi się, że w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów zabraknie obu klubów z tego miasta. Byłoby to bolesne, tym bardziej że finał LM w 2016 roku odbędzie się właśnie w tym mieście.

- Jeśli jeden z naszych klubów zagrałby w LM, wiedząc, że finał zostanie rozegrany na jego stadionie, dałoby to mu niesamowitą motywację, przywróciłoby to również entuzjazm całemu miastu - powiedział Pisapia w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport".

- Jak na razie, Mediolan jest pełen zawiedzionych kibiców. Ja też do nich należę. Ale czasy się zmieniły. Wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do sprowadzania prawdziwych mistrzów, podczas gdy teraz jesteśmy zmuszeni do skupienia się na młodych zawodnikach, na naszych akademiach.

- Mediolan jako miasto dobrze sobie poradził z kryzysem finansowym, ale tego samego nie można powiedzieć o obu klubach. Jednak nie tracimy nadziei - powiedział Pisapia, który prywatnie jest kibicem Interu. Dlatego też zachęca kibiców do dalszego wspierania swoich zespołów. - Kibice mogą być dwunastym zawodnikiem, często są kluczowi w odniesieniu sukcesu. Z tego powodu nie powinni opuszczać swojego zespołu, zwłaszcza w trudnych czasach. Wiara we własne kolory nigdy nie umiera.

Po 10. kolejkach Serie A Inter zajmuje 9. miejsce z 15 punktami na koncie. AC Milan ma jeden punkt więcej i zajmuje siódmą pozycję. Do trzeciego miejsca, premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów traci trzy punkty. Już za dwie kolejki - 23 listopada - oba zespoły zmierzą się ze sobą w kolejnych derbach Mediolanu.

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Brutalne faule w piłce nożnej (WIDEO)

Więcej o: