Serie A. Robinho bliski odejścia z Milanu

Robinho jest już bardzo bliski odejścia z AC Milan. Brazylijczyk ma powrócić do Santosu, czyli klubu, którego jest wychowankiem. Zdaniem prezydenta Santosu, Odilio Rodriguesa, negocjacje niedługo mogą zakończyć się pomyślnie.

- Niektóre włoskie media uznały powrót Robinho za coś pewnego, ale mogę poinformować, że negocjacje przebiegają bardzo dobrze - powiedział w rozmowie z klubową telewizją.

- Robimy wszystko co w naszej mocy, by podpisać z nim kontrakt, obniżył nawet swoje początkowe wymagania. Mamy wielką nadzieję, że niedługo zamkniemy negocjacje. Chcemy dać kibicom ten prezent jak najszybciej, jak to tylko możliwe - stwierdził Rodrigues.

Podobnie uważa agentka Robinho, Marisa Ramos. - Wykonany został spory progres i do uzgodnienia pozostały szczegóły. Istnieje wielka szansa na to, że Robinho wróci do Santosu. Analizujemy wszystko na spokojnie, rozważając aspekt sportowy oraz finansowy oraz oczywiście miłość, jaką Robinho darzy Santos - powiedziała dla włoskiej strony calciomercato.com.

Robinho miałby zostać wypożyczony na rok. Mówi się, że negocjuje również z takimi klubami jak Orlando City (gdzie niedawno trafił Kaka), Flamengo, Olympiakos czy z zespołami z Dubaju. W pierwszej drużynie Santosu grał w latach 2002-2005, rozgrywając w jego barwach 141 spotkań i strzelając 61 bramek. W Milanie występuje od 2010 roku, ale po dwóch dobrych sezonach jego rola w drużynie została znacznie ograniczona. Ostatnio był głównie rezerwowym, a Milan chce się go pozbyć również ze względu na wysoką pensję (2,5 mln euro).

Więcej o: