Antonio Conte nie chce objąć reprezentacji Włoch

Według dobrze poinformowanego włoskiego dziennikarza Gianluki Di Marzio Antonio Conte nie chce zostać selekcjonerem reprezentacji Włoch i nie przyjąłby takiej oferty, gdyby ją dostał.

Od razu po zrezygnowaniu z trenowania Juventusu Conte stał się głównym kandydatem do zastąpienia Cesare Prandellego, który odszedł po nieudanym mundialu - Włosi odpadli już w fazie grupowej. Conte nie chce podejmować tej pracy na tak wczesnym etapie swojej kariery, tym bardziej że musiałby podpisać kontrakt na co najmniej cztery lata, czyli do mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Zamiast tego były szkoleniowiec Juventusu czeka na ciekawą ofertę, najlepiej z zagranicy. Podobno rozmawiał z Paris Saint-Germain i pytały o niego kluby z Rosji, ale odmówił. Jednak jeśli trener jakiegoś wielkiego klubu zostanie zwolniony, Conte z miejsca stanie się kandydatem do jego zastąpienia.

Nowy selekcjoner reprezentacji Włoch zostanie zatrudniony po tym, jak wybrany zostanie nowy prezydent włoskiej federacji piłkarskiej. Wybory zaplanowane są na 11 sierpnia. Głównym kandydatem do roli selekcjonera jest Roberto Mancini, ale spore szanse daje się również Luciano Spallettiemu oraz Alberto Zaccheroniemu.

Miliard euro na murawie w meczu Real - Barcelona. A w innych hitach?

Więcej o: