Transfery. Borussia i Juventus walczą o młodego Belga

Jak donoszą belgijskie media, Borussia Dortmund i Juventus Turyn toczą zacięty bój o młodego pomocnika Anderlechtu Youriego Tielemansa. 17-latek to rewelacja minionego sezonu w belgijskiej ekstraklasie.

W sezonie 2013/14 Youri Tielemans rządził w drugiej linii Anderlechtu. To głównie dzięki jego popisom "Fiołki" zanotowały doskonałą fazę play-off i trzeci raz z rzędu sięgnęły po mistrzowski tytuł. Dwa gole i sześć asyst to liczby, które zupełnie nie oddają wkładu Tielemansa w końcowy sukces. Kiedy w trakcie sezonu zasadniczego Anderlecht popadł w kłopoty, nowy trener odważnie postawił na 16-letniego wówczas wychowanka. Co ciekawe, na ławce wylądowali dotychczasowi pewniacy - Guillaume Gillet i Sacha Kljestan. Tielemans to drugi pod względem wieku debiutant w historii Anderlechtu, tak w lidze, jak i Lidze Mistrzów. Młodszy jest tylko Anthony Vanden Borre.

Eksplozja talentu Tielemansa nie uszła uwadze skautom z całego świata. Pierwszy po młodego Belga zgłosił się Manchester City. Zakusy "The Citizens" zostały odrzucone przez samego zawodnika, podobnie zresztą jak nieco późniejsza oferta Arsenalu. Tielemans na każdym kroku podkreślał swoje przywiązanie do Anderlechtu i chęć spokojnego dokończenia sezonu.

W ostatnich dniach temat transferu Tielemansa powrócił ze zdwojoną siłą. 17-latka chce ponoć pozyskać Borussia Dortmund, która oferuje 7 mln euro. Ofertę dortmundczyków miał przebić Juventus, który wykłada na stół 2 mln więcej. - 9 mln za nowego Pogbę? To nie jest poważna oferta. Nie chcemy blokować rozwoju Tielemansa, ale nie musimy go sprzedawać. Rozważymy tylko sensowne oferty - powiedział dyrektor sportowy Anderlechtu Herman Van Holsbeeck. W najbliższych dniach "Stara Dama" ma powrócić do negocjacji z nową ofertą. Mówi się o kwocie wynoszącej nawet 15 mln euro.

Ronaldo najdroższy w historii? Nie, jeśli wziąć pod uwagę inflację!

Więcej o: