Serie A. Juventus lepszy od Milanu

W spotkaniu 26. kolejki Serie A Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z Milanem 2-0. Dzięki zwycięstwu Juventus ma już 11. punktów przewagi nad drugą w tabeli Romą.

W obu drużynach brakowało ważnych dla zespołu zawodników. Clarence Seedorf nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Mario Balotellego, a w ekipie Juventusu zabrakło zawieszonego za kartki Arturo Vidala.

W 19. minucie spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się Stephan Lichtsteiner, ale dobrą interwencją popisał się Abbiati. Wraz z upływem minut to Milan stwarzał sobie dogodne okazje do zdobycia bramki i długimi fragmentami przeważał w tym spotkaniu. Stuprocentową okazję w 25. minucie meczu zmarnował Kaka. Jego strzał najpierw obronił Buffon, a dobitkę z linii bramkowej wybił Bonucci.

Chwilę przed zejściem do szatni na przerwę gracze Juventusu otworzyli wynik spotkania. Po ładnej akcji Lichtsteiner wyłożył piłkę Fernando Llorente, który tylko dołożył nogę i wbił piłkę do pustej bramki.

W 68 minucie meczu San Siro uciszył Carlos Tevez, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, a piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Gol Argentyńczyka podciął skrzydła zawodnikom Milanu.

Milan stwarzał sobie więcej okazji bramkowych, ale to Juventus był tego dnia skuteczny. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu pierwszy w tabeli Juventus ma 11. punktów przewagi nad drugą Romą.