Serie A. W Milanie nie ma miejsca dla Salamona?

Najprawdopodobniej Bartosz Salamon opuści AC Milan na zasadzie wypożyczenia do innego zespołu. Dyrektor generalny Adriano Galliani zapowiedział, że zastępstwem dla odchodzącego z Mediolanu obrońcy Mario Yepesa będzie Jherson Vergara, nie wspominając nic o Polaku.

- Chciałbym więcej grać na klubowym poziomie. Cieszę się z gry w reprezentacji i z tego, że trener mi ufa. To znaczy, że zauważył moje umiejętności i wie, że mogę być pomocny. Mam nadzieję, że to się nie zmieni oraz że będę mógł się dalej rozwijać - mówił niedawno Polak.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Polak regularnej gry będzie musiał poszukać w innym zespole. W Milanie podczas zbliżającego się okna transferowego dojdzie do roszad w składzie. Milan między innymi ma opuścić obrońca Mario Yepes, któremu w czerwcu kończy się kontrakt z "Rossoneri" i nie zostanie przedłużony. Doświadczony obrońca nie zamierza jeszcze wieszać butów na kołku i szuka sobie już innego klubu. Wydawało się więc, że swoją szansę dostanie wreszcie Bartosz Salamon, który do Milanu trafił w styczniu br., ale nie doczekał się on dotychczas debiutu w pierwszym składzie "Rossonierich".

Galliani poinformował, że kilku odchodzących zawodników ma już swoich następców. Nie wspomniał jednak nic o Polaku, a zastępstwem dla Yepesa według niego ma być Jherson Vargara.

- Jherson Vergara zastąpi Yepesa, Cristante zastąpi Ambrosiniego a Saponara zastąpi Bojana. Nie szukamy zastępstwa dla Pazziniego (red. po operacji kolana będzie pauzował przez pół roku). Przynajmniej do stycznia w pierwszym zespole zagości za niego Petagna - zaznaczył dyrektor generalny Milanu.

19-letni Vergara od lipca będzie piłkarzem Milanu, doo którego trafi za 2 miliony euro z kolumbijskiego Universitario Popayan. Vergara był jedną z gwiazd mistrzostw Ameryki Płd. U-20, gdzie triumfowała Kolumbia. Atuty Vergary to siła i znakomite warunki fizyczne. Obrońca mierzy 190 cm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.